cera naczynkowa

Zaczerwienienia, zmiany skórne, „pajączki” w okolicach nosa, brody i policzków, podwyższona wrażliwość na zmiany atmosferyczne i źle dobrane kosmetyki – wszystko to charakteryzuje tzw. cerę naczynkową. Zbyt wysokie ciśnienie naczynkach krwionośnych i kruchość ich ścianek są najczęstszą przyczyną tej przypadłości. Jak sobie z nią radzić i jak pielęgnować taką cerę? 1. Czego unikać? Podwyższona temperatura znacznie pobudza krążenie w naczynkach powodują pojawianie się kolejnych zmian skórnych, dlatego osoby o tym typie cery nie powinny wystawiać » Przeczytaj więcej.


Link Category: Główna, Urodadetox2

  Masze ciało jest pod ciągłym ostrzałem. Zła dieta, brak aktywności fizycznej, nałogi, stres. To wszystko jest dla wielu z nas codziennością. Gromadzące się w naszym organizmie toksyny powinny być regularnie z niego usuwane, w przeciwnym razie problemy zdrowotne, złe samopoczucie, a także niska odporność i permanentne zmęczenie będą staną się naszymi częstymi towarzyszami. Czas na detoks! 1. Przygotowania Oczyszczanie (czy, jak niektórzy to określają, „odtruwanie”) organizmu może trwać dzień, trzy czy nawet cały tydzień. » Przeczytaj więcej.


Link Category: Dieta, Główna, ZdrowieDieta

Istnieje przekonanie, że płaski brzuch możemy osiągnąć tylko i wyłącznie dzięki ciężkim ćwiczeniom, wykonywanym regularnie przez długi, długi czas tymczasem najważniejsza w walce o płaski brzuch jest nasza dieta. Stosując odpowiednią dietę nawet bez wspomagania się ćwiczeniami zgubimy tłuszczyk, który gromadzi się w okolicach talii. Gdy zdecydujemy się połączyć dietę i ćwiczenia, nienaganna sylwetka to tylko kwestia czasu! Co zatem należy jeść, a czego unikać dążąc do płaskiego brzucha? 1. Błonnik to podstawa. Błonnik pęcznieje w żołądku, » Przeczytaj więcej.


Link Category: Dieta, Główna, Zdrowienogi

Żylaki to nic innego jak poszerzenie żył powierzchniowych. Są one nie tylko nieestetyczne ale też negatywnie wpływają na nasz organizm. Niestety coraz większa liczba osób boryka się z tym problemem. Co możemy zrobić, żeby zminimalizować ryzyko wystąpienia żylaków? Tusza. Nadwaga znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia żylaków, dlatego też powinnyśmy dbać o prawidłową masę ciała. Pomogą nam w tym spacery, które podobnie jak inne niezbyt forsowne ćwiczenia także doskonale zapobiegają wystąpieniu żylaków. Wybierz się codziennie choćby na » Przeczytaj więcej.


Link Category: Główna, Uroda, Zdrowieśniadanie

Że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia – wiemy, bo od najmłodszych lat jest nam to wpajane. Że powinien być pożywny, zapewnić nam energię na co najmniej kilka najbliższych godzin, też wiemy. Czy umiemy jednak tę wiedzę przełożyć skutecznie na praktykę? Co jadacie na śniadanie najczęściej? Pewnie jak większość Polaków sięgacie po tradycyjną kanapkę, z białego pieczywa, wędliną z supermarketu…koniecznie z dodatkiem zdrowych warzyw Usprawiedliwiamy się brakiem czasu, porannym zabieganiem, zapomianjąc o tym, że zdrowe śniadanie » Przeczytaj więcej.


Link Category: Dieta, Główna, Zdrowie